Beyoğlu’nda doğdu Türkiye’ye yayıldı

2021’in ekim ayında başlayan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin bugün geldiği yer müthiş…

2022’de Beyoğlu’nun yanı sıra Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya katıldı bu kültür kervanına…

Yapıldığı tarihlerde her şehrin iç turizmini canlandıran ve esnafın yüzünü güldüren ‘Kültür Yolu’, 2023’te daha da yaygın hâle geldi.

Beyoğlu, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya’ya; Gaziantep, Kapadokya, Trabzon, Erzurum, İzmir ve Antalya eklendi…

Mevcut şehirlere bu yıl Adana, Şanlıurfa, Bursa, Samsun ve Van dahil edilerek, festivale ev sahipliği yapacak il sayısı 16’ya yükseldi.

Yeni yol haritası

Avrupa Festivaller Birliği üyeliğine kabul edilmesinden sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Yolu Festivali’ni yeni bir şablona oturttu ve yol haritasını belirledi.

Buna göre her yıl beş yeni şehir eklenerek, 2028 yılında festivalin yapıldığı yer sayısı 35’e yükselecek. Bir şehirdeki festival bitince diğer şehirde başlayacak.

Şimdiye kadar festivalin adı şehirlerden sonra geliyordu, artık önce yeni adıyla Türkiye Kültür Yolu Festivali sonra yapıldığı yer yazılacak.

Türkiye Kültür Yolu Festivali her yıl 13 Nisan’da Adana’da başlayıp, 10 Kasım’da Antalya’da bitecek.

İnsanların hafızasında yer etmesi için şehirlerin festival takvimi sabit olacak ve her yıl aynı tarihlerde yapılacak.

Türkiye Kültür Yolu Festivali, sanatı, kültürü ve tarihi tek bir noktada birleştiren Türkiye’nin en büyük festivali oldu.

Festivalin yapıldığı 16 şehre gidenler; konserlerden sergilere, tiyatrodan opera ve bale gösterilerine, söyleşilerden atölyelere, çocuk etkinliklerinden dijital sanatlara kadar yüzlerce etkinliği ücret ödemeden takip etme şansına sahip.

Serenay Sarıkaya’nın göğüslerinden kime ne?

“Arkadaşı Selin Kabaklı’nın YouTube’daki programının ilk konuğu olarak kamera karşısına geçen Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cem Payaslı, son günlerde çok konuşulan Serenay Sarıkaya’nın ayrık göğüsleriyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Basın bülteninin devamında ise Payaslı’nın oyuncunun ‘ayrık göğüsleri’ne dair şu sözleri vardı:

“Serenay Sarıkaya’nın memesinde silikon var mı, yok mu bilmiyorum.

Eğer Serenay Sarıkaya’nın memesinde silikon yoksa ve o memeler bu kadar ayrıksa, bu kıyafettendir! Zaten memesi bu kadar ayrık olsa; o kıyafeti giymez. Çünkü kıyafeti iki memeyi dışarıya itiyor. Ben asla Serenay Sarıkaya’nın memelerinin bu kadar ayrık olduğunu düşünmüyorum, orada bir kıyafet hilesi var, bu da modacı başarısı! Diyelim ki o memeler o kadar ayrık ve üzerinde o kıyafet olmasın, eğer içinde silikon yoksa, doğuştan bir gelişimsel sıkıntı, tedavisi de zor! Eğer, protez varsa ve bu kadar ayrıksa, bu cerrahi bir hatadır!”

Bir estetik cerrahın arkadaşının reklamı için Serenay Sarıkaya’nın göğüslerini diline dolamasına inanamadım.

Hipokrat yemini ve meslek etiği bir yana insan haklarına saygı diye bir gerçek var.

GÜNÜN SÖZÜ

“İnsan dostunu, düşmanından daha zor affediyor.” (Nietzsche)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x